Gépészmérnöki mesterszak

A József Nádor Műegyetemen 1871-ben alakult meg Gépészmérnöki Kar, így a hazai gépészmérnök-képzés 138 éves múltra tekint vissza.

2004-ben 12 gépészmérnök-képzést folytató intézmény gépészmérnök alapképzési (BSc) szakot alapított és ezek közül 10 intézmény 2005-ben BSc képzést is indított. Ezekben az intézményekben 2005 szeptemberében mintegy 1700 hallgató kezdte meg a BSc tanulmányait.

E képzési forma szerves folytatása az okleveles gépészmérnök mesterszak (MSc), ezért 2006 októberében a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Gépészmérnöki Kara, a Miskolci Egyetem Gépészmérnöki Kara és a Szent István Egyetem Gépészmérnöki Kara közösen kezdeményezték a Gépészmérnök Mesterszak alapítását. Tovább>>>